A GTIN létrehozás oldalt az Új gomb megnyomásával érhetjük el. A megjelenő szerkesztési oldalon tölthetjük ki a szükséges adatokat.
Első lépésben az Azonosító szám létrehozása ablakban az azonosító szám kiadásához kell megadnuk néhány információt:
Fogyasztói egység-e, fizika méretekkel rendelkező termékről van-e szó, változó mennyiségű egység-e vagy sem.
Típust, hierarchia szint
Automatikusan vagy manuális módon akarunk-e azonosítót generálni.
A használandó cégprefix.
A művelet végén kattintsunk a Szám kiadása gombra.
Adjuk meg a generált azonosítóhoz tartozó további kötelező jellegű adatokat:
A kötelezően kitöltendő adatmezők pirossal vannak kiemelve. A többi adatmező kitöltése opcionális.
A kitöltött adatok ellenőrzése folyamatos a szerkesztés során. Ha az aktuálisan kitöltött adatmező nem felel meg az előírásnak, akkor a jobb oldali oszlopban erről azonnal tájékozatást kapunk.
Márkanév: A márkatulajdonos által megadott név, ami a termék csomagolásán, a fogyasztó számára is egyértelműen felismerhető megnevezés.
Funkcionális név: A kereskedelmi áru funkcionalitásához kapcsolódó, rövid, összefoglaló név. (A Nyelvkód listában kiválaszthatjuk azt az idegen nyelvet, amelyben szeretnék, hogy megjelenjen a név.)
Nettó mennyiség: A csomagolásban található termék mennyisége és mértékegysége (amit listából választhatunk). Ez jellemzően az adott ország, adott piacán értékesítendő termék csomagolásán szerepel.
Kereskedelmi áru megnevezése: A kereskedelmi áru közérthető és használható leírása. A Terméknév generálása gombra kattintva a SzabványMenedzser a korábban megadott adatokból generál egy teljes megnevezést kereskedelmi árunkhoz. (A Nyelvkód listában kiválaszthatjuk azt az idegen nyelvet, amelyben szeretnék, hogy megjelenjen a név.)
A Márkanév, a Funkcionális név és a Nettó mennyiség megadása kötelező, az Almárkanév és a Termékvariáns ismertetése opcionális. Amennyiben az utóbbi két mezőnek nincs értéke, a rendszer ezeket kihagyja.
Ezt követően a maradék kötelezően kitöltendő adatok a következők (a nézetben *-gal jelölten):
Termékbesorolás (GPC): Legördülő listából választhatjuk ki vagy kereshetünk rá termékünk kategóriájára a GS1 GPC szabvány szerinti osztályozási rendszer alapján. A listában definíciót is találunk az adott GPC brick pontos azonosításához.
A GEPIR publikáció dátuma mező GTIN-8 termékazonosítóra vonatkozik.
Létrehozás dátuma (automatikusan beállított érték, nem módosítható) (Ez már korábban létrehozott GTIN adatoknál generálódik)
Már korábban létrehozott és mentett GTIN-adatok esetén gnerálódik, új GTIN létrehozásakor természetesen nincs ilyen adat.
Utolsó módosítás ideje (a kereskedelmi termék adatainak utolsó módosítási dátuma)
Már korábban létrehozott és mentett GTIN-adatok esetén gnerálódik, új GTIN létrehozásakor természetesen nincs ilyen adat.
Adatainkat ellenőrizhetjük az Ellenőrzés és menthetjük a Mentés gombbal. Ellenőrzés esetén Hibák illetve Javaslatok formájában kapunk az oldal jobb oldali oszlopában tajákoztatást, az esetlegesen szükséges tennivalókról. A Hibák javítása kötelező jellegű.